Registrace nového pacienta:                                                                  

preferujeme vyplnění registračního formuláře (viz. níže)

Vážení pacienti, vyplněním registračního formuláře usnadníte práce sestřičkám a souhlasíte se zpracováním osobních údajů a jste rozhodnuti dobrovolně se registrovat v nás. 

V případě že nejste pevně rozhodnut měnit praktického lékaře,  prosíme registrační formulář nevyplňovat!  Děkujeme.       

Prosíme, cizince bez trvalého pobytu vyplňovat údaje z kartičky pojištěnce

Při registraci nemusíte již navštívit svého předešlého lékaře, převod zdravotní dokumentace Vám zajistíme. Pokud jste u svého stávajícího praktického lékaře zaregistrováni déle než 3 měsíce, pak můžete přejít k novému praktickému lékaři. Dříve to není ze zákona možné.

Co s sebou na vstupní prohlídku:

  • dokumentaci od předešlého praktického lékaře (máte-li k dispozici, v opačném případě si ji vyžádáme), 
  • ranní moč do vymyté nádoby
  • nálezy z předchozích vyšetření, které máte k dispozici
  • očkovací průkaz (máte-li k dispozici)
  • u cizinců : platný doklad totožností, povolení k pobytu na území ČR. Vyšetření a jiné služby pro cizince, pobývající na území ČR bez vízové povinností, bez veřejného zdravotního pojištěni provádíme  pouze za úhradu v hotovosti viz. ceník

Vstupní vyšetření

1. Dotazník:

Zdravotní dotazník je určený k zapsání Vašich zdravotních rizik, prodělaných onemocněních a onemocnění Vašich přímých příbuzných. 

2. Vyšetření sestrou:

Sestra se Vás zeptá na poslední očkování proti tetanu, alergie a na jiné okolnosti související s Vaším zdravotním stavem. Pokud je Vám více než 40 let, sestra Vám natočí EKG záznam. Pokud je Vám více než 50 let, sestra Vám vysvětlí a vydá jednoduchý test k prevenci rakoviny tlustého střeva. Pokud je Vaše očkování proti tetanu propadlé, nebo nelze zjistit dobu Vašeho očkování, sestra Vás naočkuje .

3. Vyšetření lékařem:

Lékař se Vás zeptá na skutečnosti Vámi uvedené v dotazníku. Dále Vás lékař podrobně vyšetří. Nakonec Vás lékař seznámí se závěrem lékařské prohlídky, co u Vás zjistil, a obdržíte doporučení k tomu, co by bylo nutné udělat v rámci prevence či léčení. Při zjištěných nemocech obdržíte doporučení na specializované vyšetření, případně bude rovnou zahájena léčba. Rovněž Vám lékař doporučí krevní rozbor.

4. Odběr krve a vyšetření moče:

Krev Vám bude odebrána v ordinaci téhož dne nebo následující dny, dle Vašeho přání. K odběru se dostavte nalačno ve smluvený čas (nejčastěji ráno). Výsledek rozboru krve a moče vyhodnotí lékař, který Vám provedl vstupní vyšetření. Pokud se u Vás z rozboru zjistí závažné skutečnosti, zajistí Vám lékař další vhodná vyšetření, léčení a sledování zdravotního stavu.

5. Provádíme očkování:

které je velice účinnou prevencí proti mnohým nemocem. Kromě povinných očkování aplikujeme očkovací látky proti mj.:

  • očkování proti chřipce
  • očkování proti tetanu
  • virová hepatitida B a j.

S výběrem potřebného očkování Vám samozřejmě poradíme.

Poradíme Vám též s tím, na která očkování je možné u Vaší zdravotní pojišťovny získat slevu.